TOWARZYSTWO BIAŁEGO ORŁA W MONTREALU
1956 RUE FRONTENAC 
MONTRÉAL, QC H2K 2N4
TEL: (514) 524-3116
 
 
 
 

 


DZIEŃ POLSKI W PARKU MÉDÉRIC-MARTIN (26 SIERPNIA 2023)

W sobotę 26 sierpnia 2023 roku miała miejsce Czwarta Edycja Dnia Polskiego w Montrealu zorganizowanego przez Kongres Polonii Kanadyjskiej okręg Quebec przy współpracy licznych sponsorów. Park Médéric-Martin odwiedziło blisko 4,000 osób z Polonii oraz Społeczności Montrealskiej i Quebeckiej. Pozostaną wspomnienia i mamy nadzieję, ogromne zadowolenie uczestników. Była to impreza z dużym ładunkiem pozytywnej energii, wzbudzająca moc ciepłych emocji, okazja do spotkań z przyjaciółmi.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego przedsięwzięcia: Organizacjom Polonijnym, Fundacjom, Firmom, Konsulatowi RP, Miastu Montreal, osobom prywatnym oraz wolontariuszom, którzy z wielkim zaangażowa- niem włączyli się w przygotowania Dnia Polskiego. Dzięki Państwu po raz kolejny nasze przedsięwzięcie odniosło sukces i na długo pozostanie w pamięci uczestników tego dnia. To właśnie dzięki Państwu ta impreza wpisała się już na stałe w kalendarz Polonijnych wydarzeń. 

Jeszcze raz dziękujemy sponsorom i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie trwać i nadal rozwijać się w przyszłości, dając wsparcie dla realizacji planów na przyszłe lata. Dzień Polski trwa jeden dzień, jednak prace za kulisami toczą się przez cały poprzedzający rok. Pragniemy serdecznie podziękować Organizacjom Polonijnym, Artystom i Gościom tego dnia za wspania- łą atmosferę i za to, że tak pięknie promują Polskę; kraj o bogatej  historii i tradycjach oraz imponującej kulturze współczesnej. 

Do zobaczenia w 2024 roku na Piątej Edycji Dnia Polskiego w Montrealu! 

Źródło: KPK(QC) / Foto: Polish Day FB, PKTWP Grupa II-X FB. 

GALERIA ZDJĘĆ


 TOWARZYSTWO BIAŁEGO ORŁA W MONTREALU
1956 RUE FRONTENAC, MONTRÉAL, QC H2K 2N4
TEL: (514) 524-3116
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE