TOWARZYSTWO BIAŁEGO ORŁA W MONTREALU
1956 RUE FRONTENAC 
MONTRÉAL, QC H2K 2N4
TEL: (514) 524-3116
 
 
 
 

 


10 września 2023 (niedziela) - Dożynki Polonijne.

DZIEŃ POLSKI W PARKU MÉDÉRIC-MARTIN (26 SIERPNIA 2023)

W sobotę 26 sierpnia 2023 roku miała miejsce Czwarta Edycja Dnia Polskiego w Montrealu zorganizowanego przez Kongres Polonii Kanadyjskiej okręg Quebec przy współpracy licznych sponsorów. Park Médéric-Martin odwiedziło blisko 4,000 osób z Polonii oraz Społeczności Montrealskiej i Quebeckiej. Pozostaną wspomnienia i mamy nadzieję, ogromne zadowolenie uczestników. Była to impreza z dużym ładunkiem pozytywnej energii, wzbudzająca moc ciepłych emocji, okazja do spotkań z przyjaciółmi.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego przedsięwzięcia: Organizacjom Polonijnym, Fundacjom, Firmom, Konsulatowi RP, Miastu Montreal, osobom prywatnym oraz wolontariuszom, którzy z wielkim zaangażowa- niem włączyli się w przygotowania Dnia Polskiego. Dzięki Państwu po raz kolejny nasze przedsięwzięcie odniosło sukces i na długo pozostanie w pamięci uczestników tego dnia. To właśnie dzięki Państwu ta impreza wpisała się już na stałe w kalendarz Polonijnych wydarzeń. 

Jeszcze raz dziękujemy sponsorom i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie trwać i nadal rozwijać się w przyszłości, dając wsparcie dla realizacji planów na przyszłe lata. Dzień Polski trwa jeden dzień, jednak prace za kulisami toczą się przez cały poprzedzający rok. Pragniemy serdecznie podziękować Organizacjom Polonijnym, Artystom i Gościom tego dnia za wspania- łą atmosferę i za to, że tak pięknie promują Polskę; kraj o bogatej  historii i tradycjach oraz imponującej kulturze współczesnej. 

Do zobaczenia w 2024 roku na Piątej Edycji Dnia Polskiego w Montrealu! 

Źródło: KPK(QC) / Foto: Polish Day FB, PKTWP Grupa II-X FB. 

GALERIA ZDJĘĆ

DOŻYNKI POLONIJNE (22 września 2019)

Tegoroczne Dożynki Polonijne rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. Główna uroczystość, uświetniona występami węgierskiego zespołu "Bokreta" oraz "Akademii Białego Orła", miała miejsce w pobliskim Towarzystwie Białego Orła. Na Dożynki licznie przybyła montrealska Polonia oraz przedstawiciele wszystkich polonijnych organizacji w Montrealu. Swoją obecnością zaszczycił Polonijne Dożynki David Lametti, minister sprawiedliwości w rządzie Justin'a Trudeau. Uroczystości zakończyły się bankietem przygotowanym przez Elżbietę Horodyską. Oprawę muzyczną imprezy zapewnił "Eurostyl" Andrzeja Kluza. 

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY UZYSKAĆ POWIĘKSZENIE..................................(ZDJĘCIA: ANDRZEJ LESZCZEWICZ).
 

 

ODSŁONIĘCIE MURALU NA BUDYNKU TOWARZYSTWA BIAŁEGO ORŁA  (27 PAŹDZIERNIKA 2018)
W sobotę 27 października 2018 o godz. 11.00 rano miało miejsce odsłonięcie muralu na budynku Towarzystwa Białego Orła przy 1956 Frontenac. Mural został ufundowany przez Ville de Montreal z okazji 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego autorem jest znany montrealski artysta polskiego pochodzenia, pan Krzysztof Wilk. W uroczystości licznie uczestniczyli przedstawiciele Polonii montrealskiej. 
 

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY UZYSKAĆ POWIĘKSZENIE..................................................(ZDJĘCIA: ANDRZEJ LESZCZEWICZ)
 


 TOWARZYSTWO BIAŁEGO ORŁA W MONTREALU
1956 RUE FRONTENAC, MONTRÉAL, QC H2K 2N4
TEL: (514) 524-3116
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE